Automašīnai nepieciešamas jaunas riepas? Noderīgi ieteikumi, kas liks uz ceļa justies droši

16. September 2018 Uncategorized 0

 

ziemas riepasTuvojoties sezonas maiņai, autovadītājiem jādomā arī par sava spēkrata aprīkošanu ar sezonai atbilstošām riepām. Taču, gatavojoties šim procesam, var rasties daži jautājumi, piemēram – vai nepieciešamas jaunas riepas vai varbūt vēl var iztikt ar pērnajām? Un – kad tad ir īstais brīdis riepu maiņai? Par to turpinājumā!

Vai nepieciešamas jaunas riepas?

Atbilde uz jautājumu par to vai vēl varēs braukt ar pērnajām riepām, atkarīga no tā, kādā stāvoklī tās ir. Konkrētāk – kāds ir riepu protektora dziļums. Vasaras riepām pieļaujamais minimālais protektora dziļums ir 1,6 mm, savukārt ziemas riepas (iegādāties iespējams https://220.lv/lv/auto-preces/riepas)  ir braucamas tad, ja to protektora dziļums ir vismaz 4 mm. Tātad, ja veco riepu protektora dziļums ir mazāks, laiks meklēt jaunas!

Kas attiecas uz jautājumu par īsto laiku repu maiņai – viss atkarīgs no laika apstākļiem. Piemēram, pavasarī ar riepu maiņu nevajadzētu steigties, savukārt ziemā, iespējams, nevarēs gaidīt līdz 1.decembrim.

Kur iegādāties?

Plašu informāciju par tirdzniecībā esošajām riepām var atrast internetā – tādā veidā var aplūkot daudzveidīgo riepu klāstu, veikt to salīdzināšanu, ietaupot gan laiku, gan līdzekļus. Izvēlētās riepas turpat tiešsaistē var arī iegādāties.

Pat, ja dod priekšroku riepu iegādei klātienē, tik un tā vari sākt ar internetu. Tā būs vienkāršāk saprast, kam pievērst uzmanību, kur meklēt vajadzīgās, kāds ir cenu līmenis un iegūt citu noderīgu informāciju, tostarp ekspertu padomus un citu autovadītāju pieredzi.

Vai cenai ir nozīme?

Ne mazāk svarīgs faktors ir cenu līmenis. Tas, cik izmaksās riepas, atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, kādas klases riepām tiek dota priekšroka – Premium klase vienmēr nozīmē augstākas cenas. Augstākās klases riepas nodrošina arī lielāku komfortu un drošības līmeni, taču pirms tās izvēlēties, vērts apskatīt būtiskākos tehniskos parametrus un salīdzināt tos ar zemākas klases riepām, lai saprastu būtiskākās atšķirības.

Lai riepu izvēli nevajadzētu nožēlot, to vajadzētu veikt rūpīgi. Pirms lēmuma pieņemšanas vērts ielūkoties arī neatkarīgo riepu testu rezultātos, lai izvērtētu būtiskākos kritērijus.