Kā iekārtot virtuvi, lai būtu iedvesma gatavot

11. August 2018 Uncategorized 0

plīts virsmas virtuvēMūsdienīgi aprīkota virtuve nebūt vēl nenozīmē, ka tajā būs prieks uzturēties un iedvesma gatavot. Reizēm var nākties rūpīgāk padomāt pie iekārtojuma, uzmanību pievēršot vairākām niansēm.

Virtuves piederumi vienmēr pa rokai

Virtuvē nepieciešami dažādi priekšmeti – naži, putojamā slotiņa, koka karotes, sietiņi un citas lietas, kas vajadzīgas ēst gatavošanas procesā. Lai virtuvē darboties būtu ērti, svarīgi parūpēties, lai viss vajadzīgais būtu ērti pieejams. Piemēram, koka lāpstiņas, sietiņus un citas lietas ērti var salikt kādā cilindra veida traukā un novietot pie plīts virsmas (kvalitatīvas virsmas vari iegādāties šeit). Tāpat var izmantot arī pakaramos, uz kuriem novietot zupas kausiņus un citas vajadzīgās  lietas.

Krāsas

Ticat vai nē, bet virtuvē liela nozīme ir arī tam, kādi toņi dominē telpā. Vislabāk izvēlēties krāsas, kas veicina ēstgribu, piemēram, sarkanu un oranžu. Ja šie toņi šķiet par spilgtu, var izvēlēties neitrālus toņus un papildināt tos ar spilgtākiem akcentiem.

Plaukti

Plaukti primāri ir domāti dažādu virtuvē vajadzīgu lietu uzglabāšanai, taču tajos noteikti var novietot arī dažādas skaistumlietas un suvenīrus, kas rada īpašu noskaņu un iedvesmu kulināriem eksperimentiem. Ja skapīšiem atvēlētā vieta ir ierobežota, pie sienas var novietot kādu plauktiņu, uz kura nolikt suvenīrus, sveci vai citus niekus.

Laba ideja ir izvēlēties vismaz vienu skapīti ar stikla durtiņām, aiz kurām labi izskatīsies, piemēram, greznākas servīzes.

Vieta pavārgrāmatām

Lai rosinātu meklēt idejas un saglabātu ēst gatavošanas prieku, virtuvē vajadzētu rast vietu arī pavārgrāmatām. Tās var novietot speciāli tam atvēlētā plauktā, pītā groziņā vai kastē – galvenais, lai tās vienmēr ir pa rokai, kad tas nepieciešams.

Vieta ēst gatavošanai

Prieku darboties noteikti vairos arī ērta ēst gatavošanai atvēlētā vieta. Lielākās virtuvēs tā var būt salas tipa virsma, ko, starp citu, var izvēlēties arī pārvietojamu un pielāgojamu dažādām situācijām. Ja virtuve ir maza, tad jāmeklē citi risinājumi – pats galvenais, lai ēst gatavošana sagādātu prieku un darboties būtu maksimāli komfortabli.