Māla dakstiņi – klasiska vērtība

01. July 2018 Uncategorized 0

jumtu segumsMūsdienās ir pieejami dažādi jumta segumi. Viens no pieprasītākajiem ir māla dakstiņi, kas ir izskaidrojams ar to, ka tie ir ilgmūžīgi, ultraviolto staru iztuīgi, ugunsizturīgi, salizturīgi un skaņu izolējoši. Tie ir vieni no senākajiem jumta segumiem, kas vēsuriski pastāv jau vairāk kā tūkstošs gadu.

Daudzi šo jumta segumu atceras arī no bērnībā lasītām pasakuma grāmatām. Arī pašās Volta Disneja multfilmās bieži ir sastopams tieši šis jumta veids, kas norāda šī jumta klasisko vērtību. Pirmo reizi māla dakstiņi tika lietoti Senajā Romā. Un šobrīd māla dakstiņi ir kļuvuši ļoti populāri Ziemeļeiropā, un, piemēram, Zviedrijā tas ir atzīts par populārāko jumta seguma materiālu.

Vēsturiski ēkām tika izmantoti S veida māla dakstiņu jumta segums. Mūsdienām vēl joprojām šāda veida dakstiņi tiek ražoti, pateicoties šo dakstiņu formai un augstajai kvalitātei. Kompānijas “Monier” piedāvājumā ir pieejami divi tradicionālie modeļi, kas ir izcilas seno dakstiņu kopijas. Mūsdienu tehnoloģiju un inovāciju rezultātā ir iegūti tehniski arī uzlaboti māla dakstiņi, kas vienlaicīgi saglabā ēku jumtu vēsturisko izskatu, tie ir piemērojami Baltijas klimatam, un tie ir vienkārši klājami.

Dakstiņi ir īpaši ar to, ka to krāsa ekspluatācijas laikā nemainās. Tos var neglancēt un neapstrādāt. Dakstiņus pirms apdedzināšanas pārklājot ar māla masu, kam piejaukti metāla oksīdi un minerāli, veidojas angoba, kā rezultātā dakstiņi kļūst noturīgāki pret ārējiem ietekmējošajiem apstākļiem. Arī neapstrādājot māla dakstiņus šis jumta segums skaisti noveco, iegūstot dabisku patinu, kas mājai piešķir mājīgu un piesaistošu kopējo izskatu.

Māla dakstiņu jumts spēj izturēt plašas temperatūras svārstības un atšķirībā no citiem dabiskiem jumta seguma materiāliem, māls nebojājas, kā arī to neapdraud mikroorganismi vai kaitēkļi. Māla dakstiņi ir ļoti viegli kopjami. Tos var tīrīt ar augsta spiediena ūdens strūklu. Tie ir izturīgi pret saspiešanu, un, tīrot jumtu, var droši staigāt pa tiem.

Lai rastu sev piemērotāko risinājumu, ieteicams sazināties ar speciālistu, kas palīdzēs izsvērt visu jumta segumu priekšrocības un trūkumus.