Seši stilīgi veidi, kā padarīt dzīvojamo istabu vizuāli lielāku

25. May 2018 Uncategorized 0

dīvāni internetāJa Tava dzīvojamā istaba ir pārblīvēta, pēdējā lieta, ko Tu vēlēsies, būs tajā uzturēties. Bet gudrs telpas iekārtojums šo situāciju var mainīt. Seko padomiem un uzzini, kā maza dzīvojamā istaba var kļūt par labāk iekārtoto telpu visā mājoklī!

Mēbeles un to izvietojums

Mazām telpām būtiska ir gudra mēbeļu izvēle. Pirmkārt, tām nevajadzētu būt masīvām. Otrkārt ,vērts padomāt par praktiskiem risinājumiem – piemēram, mūsdienās pieejami visdažādākie dīvāni ar veļas kasti (skatīt šeit: https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/viesistabas-mebeles/divani), kuru var izmantot gultas veļas vai citu mantu uzglabāšanai. Kas attiecas uz dīvāniem – tos vajadzētu pirkt iespējami zemus, tādā veidā panākot, ka griesti izskatās daudz augstāki.

Labs un stilīgs risinājums ir arī šobrīd populārie, pie griestiem stiprināmie krēsli. Pirmkārt, tie piešķir telpai īpašu akcentu, otrkārt – nodrošina vēl vienu papildus sēdvietu, lieki nepārblīvējot telpu. Te gan jābilst vēl kas – daudz mazu lietu mazā telpā var radīt pārblīvētu sajūtu, tādēļ, piemēram, komfortabli lielizmēra krēsli mazā telpā būs tieši laikā!

Plašuma sajūtu iegūsi arī tad, ja visas mēbeles nenovietosi tieši gar sienu.

Krāsas

Sienu krāsojumam izmanto gaišus, piemēram, krēmkrāsas toņus – tā telpa kļūs gan vizuāli plašāka, gan arī gaišāka un mājīgāka. Turklāt, gaišām sienām piestāv teju visi mēbeļu toņi. Jāpiebilst gan – nelielā istabā vajadzētu izvairīties no ļoti tumšām mēbelēm, jo tas var radīt smagnēju efektu.

Paklājs

Liels paklājs ir triks, kas ļaus telpai izskatīties lielākai! Atšķirībā no maziem paklājiem, lieli grīdas segumi vizuāli nesadala grīdu.

Kafijas galdiņš

Izmanto divas mazas taburetes, lai aizstātu vienu lielu kafijas galdiņu. Tās būs vieglāk pārvietot un tās arī neaizņems tik daudz vietas.

Apgaismojums

Izvēlies apgaismojumu, ko vari piestiprināt pie sienas vai sienas, lai saglabātu brīvu vietu uz grīdas un citām virsmām, tostarp, galdiņiem.

Mākslas darbi

Ja pie sienas vēlies novietot gleznas vai ierāmētas fotogrāfijas, nebaidies tās likt iespējami augstu – visas sienas augstumā. Arī tas radīs plašuma sajūtu telpā.

Kā redzams, ir daudz dažādu veidu, kā veiksmīgi izmantot arī nelielu telpu – atliek tos tikai izmantot!