Dažādi radiatori, kas būs vislabāk piemēroti tieši jūsu mājai

07. January 2018 Uncategorized 0

dažādi radiatori

Apkures sezonas laikā spriežam, ka nu jau laiks ķerties klāt jaunu radiatoru iegādei un iespējams pat veikt nelielu remontu, tomēr sezonas beigās, kad tekošie čuguna sildītāji jau aizmirsti, nereti piemirstās arī plāns par jauno sildelementu iegādi un nu jau arī remontdarbi ir atlikti uz vasaru. Ir reizes, kad šķiet, ka esam jau saņēmušies, bet tad sākam meklēt informāciju par remonta un jaunu sildierīču iegādi un paliekam pie tā, ka mūsu sapratne par to ir tik neliela, ka nevēlamies iedziļināties, lai atrastu to, kas der tieši mums.

Lai atvieglotu jums šīs preces iegādi, piedāvājam iepazīties ar galvenajiem parametriem, kas ļaus neapjukt ciparu un izmēru jūklī. Ja aizvien sildīšanas funkciju pilda vecie čuguna radiatori, pirmkārt ir vērts pārbaudīt, vai savu laiku nav nokalpojušas arī trubas ne tikai paši sildītāji.  Ja caurules tomēr ir kārtībā, tad pirmais parametrs, kas jāņem vērā ir attālums starp pieslēgvietām. Vecajam čuguna modelim standarta attālums ir 50 cm. Lielākā daļa ražotāju aizvien piedāvā radiatorus ar kopēju augstumu 55 cm, tātad, attālums starp pieslēgvietām aizvien ir 50 cm. Ja runājam par citiem novecojušiem modeļiem, jāņem vērā tas, cik liela ir telpa, kurā plānojam mainīt sildierīces. Atkarībā no telpas lieluma un augstuma, jāievēro, ka dažādi radiatori ir ar dažādu jaudu. Svarīgi ir arī tas vai izmērs būs atbilstošs laukumam starp grīdu un palodzi, jo gan no grīdas, gan palodzes līdz radiatoram jābūt aptuveni 15cm attālumam. Tērauda paneļu modeļus iedala tipos no 10 līdz 33. Pirmais cipars norāda, cik paneļu, caur kuriem cirkulē ūdens ir konkrētajam modelim. Otrais cipars norāda, cik daudz “redeļu”, caur kuru plūst sasilstošais gaiss ir šim modelim. Populārākie ir 11. un 22. tips, bet 33. tipu izvēlas lielākām telpām. Jāņem vērā arī, ka jo lielāks modelis, jo platāks tas būs. Svarīga ir jauda, ko spēj atdot konkrēta lieluma radiators. Tā parasti tiek norādīta blakus pārējai specifikācijai. Pēc tās iespējams aprēķināt vai konkrētais modelis būs pietiekami liels, lai apsildītu telpu.

Radiatora izvēle nav tik sarežģīta, kā sākumā varētu šķist, nepieciešams vien saprast, cik liela telpa apsildāma, kāda ir pieļaujamā platība un vai jauda būs pietiekama, lai telpa būtu gana silta. Pārējais atkarīgs vien no gaumes, melni, balti vai kādas citas krāsas un dizaina labāk piestāvēs interjeram.