Labākie padomi, lai izvēlētos klēpjdatoru

11. October 2017 Uncategorized 0

 

datoriMūsdienās portatīvie datori ir gandrīz ikvienam. Ja pat esi jau pirms laika iegādājies sev piemērotu portatīvo datoru, tas nenozīmē, ka pēc laika nebūs nepieciešamība pēc jauna datora. Vecie noveco, parādās arvien tehnoloģiski papildinātāki portatīvie datori, kā rezultātā ikvienam uznāk vēlme pēc jauna un kvalitatīva datora.

Kas būtu obligāti jāņem vērā, iegādājoties portatīvo datoru? Šajā rakstā sniegsim tev vairākus noderīgus padomus, kas noteikti tevi padarīs par speciālistu šajā jautājumā, un nākamreiz, kad būs nepieciešamība pēc jauna datora, visi šie termini tev neliksies kā morzas ābece!

Svars un ekrāna izmērs

Portatīvos datorus cilvēki izvēlas tā iemesla dēļ, ka tie ir parocīgi – tos iespējams viegli pārnēsāt un pat ielikt somiņā, kā arī tie nav smagi. Tieši tāpēc, iegādājoties jaunu portatīvo datoru, noteikti nepieciešams pievērst uzmanību gan ekrāna izmēram, gan arī datora svaram.

Ekrāna izmērs ir atkarīgs no tā, kādiem mērķiem esi izvēlējies izmantot konkrēto datoru – mācībām, darbam. Piemēram, ja ikdienā strādā ar dažādām attēlu apstrādes programmām, tad, protams, nepieciešams izvēlēties datoru ar lielāku ekrāna izmēru, kas ļaus ērti aplūkot visas funkcijas.

Savukārt, ja dators tev nepieciešams tikai, lai aplūkotu jaunākās draugu bildes un paskatītos jaunākās ziņas, tad nav nepieciešams iegādāties datoru ar pārlieku lielu ekrānu. Vislabāk būtu iegādāties datoru, kura svars nepārsniedz 2kg. Šāda veida datori ir viegli pārnēsājami un nekļūs par slogu tavā ikdienā.

Datora ātrums

Ļoti svarīgi pievērst uzmanību datora ātrumam. To, cik lēni vai ātri darbosies konkrētais dators, nosaka procesors. Eksperti iesaka izvēlēties procesoru Intel Core i7, Core i5 vai arī Core i3. Protams, arī šeit nepieciešams saprast, kādām aktivitātēm grasies izmantot konkrēto datoru.

Ja tas ir domāts spēlēm, tad nepieciešams iegādāties datoru ar jaudīgāku procesoru, savukārt, ja vēlies aplūkot tikai jaunākās ziņas, tad tik jaudīgs procesors nebūs nepieciešams.

Attēla kvalitāte

Izvēloties labāko datoru, noteikti ir vērts pievērst uzmanību arī konkrētā datora attēla kvalitātei. Attēla kvalitāti nosaka pikseļu daudzums. Attiecīgi, jo lielāka datora izšķirtspēja, jo labāks un kvalitatīvāks būs attēls.

Ja vēlies skatīties filmas pašā labākajā kvalitātē, tad vislabāk būtu iegādāties datoru ar Full HD vai arī Ultra HD izšķirtspēju.

Datora operētājsistēma

Ir datori, kuri jau aprīkoti ar operētājsistēmu, bet ir arī tādi, kurus vēl tikai nepieciešams aprīkot ar visām programmatūrām. To, kuru izvēlēties, paliek tavā ziņā, jo viss atkarīgs arī no tā, vai vēlies Windows operētājsistēmu vai, piemēram, Linux.

Noteikti pievērs uzmanību arī tam, vai dators atbalsta Wi-Fi funkciju, jo tādā veidā varēsi pieslēgties internetam jebkuros apstākļos. Savukārt, ja ikdienā esi ieplānojis sazināties ar Skype starpniecību, tad noteikti pievērs uzmanību, vai dators ir aprīkots ar kameru!