Viena ierīce visai izklaidei

20. August 2017 Uncategorized 0

 

spēļu konsolesVai vēl atceramies dzeltenās spēļu kasetītes? Ja tā viņas vispār pareizi sauca? Nu, tās dzeltenās ķīniešu konsoļu spēles, kas bija nopērkamas tirgū? Vēl tagad reizēm, nu ļoti, ļoti reti, garās ieraudzīt pa kādai tādai kaut kur pārdodamies, un tad domāju – kur gan vēl tādas liek?

Tagad taču pieejamas spēļu konsoles, kas ir pilnīgi izklaides centri – gan spēles tur spēlē, gan filmas skatās, gan mūziku klausās un veic vēl neskaitāmi daudz citu darbību – „apdieto” caur internetu, lejuplādē aplikācijas un darbojas dažādos līmeņos.

Nu un kas gan vēl atcerētos vai izmantotu dzeltenās, vienkāršās kasetītes un spēļu konsoles, kurās grafika „kā kartupelim”? Jā, nostalģija un patīkamas bērnības atmiņas, kas sasilda sirdi un rada patīkamus prieka saucienus, tomēr, būsim godīgi – ja jāizvēlas, izvēlēsimies jaunāku, modernāku un daudzfunkcionālāku ierīci savām mājām, ne spēlēsim spēles uz vecajām ķīniešu konsolēm.

Mūsdienu konsoles var iedalīt divās kategorijās – portatīvās, jeb kabatas un tad lielās – stacionārās. Portatīvās jau arī reti kurš vairs izmanto. Šķiet, lai gan arī tās tiek piedāvātas jaunākas un modernākas – redzēt tās var reti.

Nu neviens nestāv autobusa pieturā vai nebrauc sabiedriskajā transportā ar portatīvo spēļu konsoli rokās. Iespējams, viedtālruņi sasnieguši savas spējas tik tālu, ka nedaudz aizstājuši šo ierīci – spēles taču var spēlēt arī tur.

Tad nu paliek stacionārās konsoles, kas ir vairs ne tikai spēlēm, bet arī vēl citām funkcijām. Turklāt, arī spēles kļuvušas daudz aktīvākas, atraktīvākas un visai ģimenei piemērotas. Tāpēc arī tas kļuvis par ģimenes izklaides staciju – kur visi kopā var spēlēt aktīvas spēles, sacensties, uzvarēt un priecāties kopā. Vai kopā visa ģimene sapulcēties pie lielā televizora, lai noskatītos kādu kopīgu ģimenes filmu.

Pieejamā spēļu žanru daudzveidība dod iespēju atrast piemērotu spēli jebkurai gaumei un jebkuram vecumam: bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Tā kā konsole spēj pārraidīt un straumēt mūziku, fotogrāfijas un filmas uz televizoru, teju sanāk lieliska mājas kinozāle.

Tad vēl pieejami dažādi interneta pakalpojumi un sociālie tīkli: Youtube, Facebook, Twitter un tā tālāk. Un ja vēl vēlamies – pieejami fiziskie treniņi ar spēļu palīdzību!