6 soļi, kā noteikt, cik izturīgi būs apavi

03. July 2017 Uncategorized 0

 

apavi internetāDārgie lasītāji, mēs šodien esam šeit sapulcējušies, lai novērtētu tos, kas ar mums ir kopā gandrīz katrā dzīves brīdī – mūsu apavus.

No uzticamiem skriešanas apaviem līdz ērtām un stilīgām sandalēm, no mīkstām platformas kurpēm līdz elegantiem augstpapēžu apaviem – katrs no šiem pāriem agrāk vai vēlāk sasniedz to brīdi, kad tie ir nokalpojuši savu laiku, un mums ir tie jānomaina pret jauniem.

Es, piemēram, pērku kurpes tiešsaistē šeit, jo apavi internetā ir lētāki un daudzveidīgāki , taču daudzi cilvēki joprojām izvēlas tradicionālo iepirkšanās veidu, dodoties uz veikaliem. Es teiktu, katram savs. Nav jau vienas noteiktas formulas, kur iegādāties apavus.

Kā zināms, kurpes un zābaki visvairāk nonēsājas tajās vietās, uz kurām tiek vērsts lielākais spiediens, tātad tas nozīmē, ka ir daļa, kurā kurpe nespēj sniegt nepieciešamo atbalstu. Turklāt nonēsātas kurpes bieži vien var saasināt dažādas muguras un kāju problēmas.

Diemžēl uz apaviem nav norādīts ko konkrēts derīguma termiņš, jo ikvienai precei tas ir atkarīgs gan no materiāla kvalitātes, gan arī tā, cik labi par to rūpējamies un cik bieži izmantojam. Taču ir daži padomi, kas var palīdzēt saprast, cik izturīgi būs apavi.

Sporta apavi

To polsterējums nolietojas daudz ātrāk, jo apaviem ir jāiztur pastiprināta slodze. Kad tu skrien, spiediens, kuram tiek pakļauti apavi, ir divas līdz trīs reizes lielāks nekā tavs svars. Savukārt, kad tu lec, spēlējot basketbolu vai volejbolu, šis spiediens palielinās līdz pat astoņām reizēm.

Der zināt, ka vidējais skriešanas apavu dzīves ilgums ir aptuveni 500 km. Eksperti atzīst, ka tas var atšķirties, ņemot vērā ķermeņa svaru, gaitu un virsmu, pa kuru skrienam.

Taču, ja pieņemam, ka skrienam vidēji 6 km četras reizes nedēļā, apavi būs jāmaina aptuveni pēc pusgada savukārt tiem, kuri skrien retāk, jaunu apavu iegāde var būt nepieciešama pēc gada. Ņem vērā, ka skriešanas kurpes parasti nevar salabot.

Kad iegādājies šādus apavus, pievērs uzmanību starpzolei, kas ir mīkstā daļa starp kurpes apakšu un augšdaļu, kur atrodas aukliņas. Ja šī daļa ir ļoti sagrumbojusies, ņem vērā, ka apavi sāk nonēsāties. Šī daļa uzņem lielāko spiedienu, kā arī tiek bojāta, ja skrien karstā laikā vai dubļainos apvidos.

Ikdienas apavi

Ņem vērā, ka, nēsājot kurpes trīs līdz četras reizes nedēļā, pēc gada tām būs vajadzīgs vai nu remonts, vai arī nomaiņa pret jauniem apaviem. Pirmās pazīmes, kas par to liecina, ir nonēsāti papēži un noberzta zole. Tāpat pievērs uzmanību arī iekšpusei – vai tā nav nonēsāta tik tālu, ka sāk kļūt redzama papēžu piestiprināšanas daļa? Viens no veidiem, kā vari pārliecināties par savu kurpju kvalitāti, ir, noliekot tās uz līdzenas virsmas. Ja apavi noliecas uz kādu pusi – nes tās pie kurpnieka vai izmet.

Augstpapēžu kurpes

Tā kā papēži ir šauri un zole – plāna, šādi apavi parasti nonēsāsies ātrāk nekā, piemēram, tie, kuriem ir platforma. Ja redzi, ka zoles biezums ir krietni samazinājies, laiks mainīt šīs kurpes pret jaunām.

Sandales, iešļūcenes

Lai noturētu pēdu vietā, sandaļu augšējā daļa tiek pakļauta slodzei. Ja siksniņas ir izstaipījušās vai sākušas plīst, kurpes vajadzētu vai nu labot, vai izmest. Tas pats arī attiecas uz papēžiem – ja tie ir nonēsāti tā, ka izskatās pēc plakanām pankūkām, bez žēlastības nes tās uz miskasti un iegādājies jaunas. Tavas kājas to ir pelnījušas!

Kopsavilkums – kā noteikt, cik izturīgi būs apavi:

  1. Nosaki, no kāda materiāla tās ražotas;
  2. Aplūko iekšpusi un ārpusi, vai nav redzami defekti, līmes paliekas utt.;
  3. Sporta apaviem – saliec tos, pārbaudot elastību;
  4. Kurpēm – aplūko papēžu materiālu – vai tas ir izturīgs;
  5. Pievērs uzmanību zolei – vai tā ir no kvalitatīva materiāla;
  6. Novērtē detaļas – rāvējslēdzējus, aukliņas, sprādzes utt.