Gribu doties uz Sahāras tuksnesi un redzēt kamieļus!

20. February 2017 Uncategorized 0

apdrosināsanas polise

Gribu doties uz tuksnesi un redzēt kamieļus!” Ne katrs no mums izteiks šādu vēlmi. Bet kādam tāda noteikti ir.Tāpat kā doties tuvāk ledājiem, lai redzētu pingvīnus, piemēram. Respektīvi, liela daļa no mums labprāt nododas sapņiem par ceļošanu uz tālām zemēm, eksotisku dzīvnieku aplūkošanu (to dabiskajā vidē), neparastiem piedzīvojumiem, interesantiem cilvēkiem. Un galu galā – kura sieviete gan nevēlētos doties uz Parīzi un dzert kafiju Eifeļa torņa pakājē?

Parīze, starp citu nav nemaz tik tālu, un aviobiļetes nemaz nemaksā tik dārgi, lai sev atteiktu šo prieku. Bet ja arī aviobiļetes nav dārgas un Parīze nav tālu, tas nav vienīgais, pat ko jādomā, dodoties kādā tālākā, tuvākā, īsākā vai ilgākā ceļojumā. Ceļošana nozīmē ar plānošanu (nu vismaz pašām nepieciešamākajām lietām). Nedomājam taču, ka vienu pēcpusdienu vienkārši ieradīsimies lidostā, tur būs mums vēlamā biļete, tieši tajā virzienā, kur nepieciešams. Aizlidojot, bez pūlēm atradīsim viesnīcu un viss norisināsies maģiski pats no sevis! Protams nē. Tāpēc ir nedaudz jāpaplāno. Un, ja reiz plānojam, varam pievērst mazu uzmanību arī tam, kā “ieplānot nepatīkamo situāciju novēršanu” (vai vismaz mazināšanu).

Te lieti noder apdrošināšanas polise. Jā, iespējams visā ceļojuma laikā nekas slikts neatgadīsies. Un lielākā daļa ceļotāju tā arī domā – “esmu taču ceļojis iepriekš, turklāt vairākkārt, nekad nekas nav slikts atgadījies, tad taču arī šoreiz iztikšu bez apdrošināšanām un liekām izmaksām”. Jauki, ja tā izdodas un viss sanāk bez negadījumiem un problēmām. Tomēr – āķis ir tajā, ka to nekad nevar zināt. Nepatīkamas situācijas neviens vēl dzīvē nav iemācījies ieplānot un paredzēt (arī gaišreģi ne – vismaz ne specifiski). Tāpēc ir vērts pirms ceļojuma padomāt par apdrošināšanas polises iegādi – vismaz attiecībā uz pašām nepieciešamākajām lietām – veselību, dokumentiem, lietām, ko ņemam līdzi ceļojumā. Lietas var būt arī sekundāras – nu kam gan mums ceļojumā, kur dodamies izpētīt jaunas zemes, nepieciešams dators, fotoaparāts, videokamera, ja varam iztikt vien ar labu viedtālruni savā kabatā, kas tāpat apvieno visas šīs funkcijas.

Tā izvairāmies no zagļu kārajiem skatieniem (soļo pa ielu tūrists ar datorsomu plecā, kameru rokā un videokameras somiņu vēl pāri plecam – kārdinoši vai ne?). Toties veselība ceļojuma laikā ir pati būtiskākā, un to, vienmēr, pilnīgi vienmēr, ir vērts apdrošināt. Arī tad, ja ceļojuma laikā nekas slikts nenotiks, vienalga jutīsimies drošāk un pārliecinātāk – varēsim brīvi baudīt visu piedāvāto!