Kas nepieciešams, lai kļūtu par profesionālu slēpotāju?

22. November 2016 Uncategorized 0

aizdevumsPastiprinoties globālajai sasilšanai, Latvijā arvien vairāk jūtams tas, ka siltais periods uzturas arvien ilgāk, proti, vasaras kļūst vēl siltākas, ziemas ilgums un sniega daudzums samazinās. Lielai daļai no mums ziema ir mīļākais gadalaiks, jo saista gan iespēja nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, gan baudīt citas saistošas aktivitātītes. Tā kā pie mums Latvijā mēdz būt ziema bez sniega, tad daudzi izmanto iespēju ceļot uz tādām valstīm kā, piemēram, Šveice un Austrija, lai atpūstos un slēpotu, reizēm nodarbotos ar šo sporta veidu profesionāli.

Tieši ziemas sporta veidi ir dārgs sporta veids, nepieciešami resursi gan izvēlētā sporta veida ekipējuma iegādei, gan arī naudas līdzekļi, lai nokļūtu uz vietu, kur var nodarboties ar šo sporta veidu. Līdz ar to tas prasa pietiekoši lielus naudas līdzekļus. Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstīs, nereti tieši tā sabiedrības daļa, kurai ir lielāki ienākumi var atļauties nodarboties profesionāli ar kādu no ziemas sporta veidiem. Ja cilvēkam interesē distanču slēpošana, tad nepieciešamas distanču slēpes, slēpošanas zābaki, slēpju stiprinājumi, slēpošanas nūjas un nūju piederumi. Ja tā ir kalnu slēpošana, tad arī šajā sporta veidā būtisks ir ekipējums, kas sevī ietver kalnu slēpošanas zābakus, slēpes, slēpju stiprinājumus, nūjas un to piederumus.Ekipējums sievietēm un vīriešiem var atšķirties. Parasti sievietēm ir vieglākas kalnu slēpes, kas ir arī elastīgas un/vai īsākas, padarot tās vieglāk vadāmas nekā vīriešu slēpes. Sieviešu slēpju stiprinājumi parasti tiek montēti nedaudz tuvāk slēpju priekšgalam nekā vīriešu slēpēm – tas ir vēl viens veids, kā pielāgoties sievietes zemajam smaguma centram. Ar sievietēm piemērotām slēpēm tiek uzlabots balanss, stabilitāte un spēja reaģēt.

Naudas aizdevuma trūkums ir tas, kas nereti pārsvītro daudzu iedzīvotāju iespējas nodarboties ar sev interesējošo nodarbi. Nepieciešamais naudas aizdevums sasniedz no 100 EUR līdz pat 1500 EUR, lai iegādātos kvalitatīvu slēpošanas ekipējumu. Turklāt, ja cilvēks vēlas, lai viņu apmāca zinošs un prasmīgs instruktors, tas prasa papildus naudas līdzekļu. Protams, kā alternatīva pastāv arī slēpošanas inventāra noma, tomēr arī tas prasa naudas līdzekļus, nereti finansiāli izdevīgāk ir iegādāties pašam savu inventāru. Līdz ar to daudzi no mums izvēlas aizņemties ilgtermiņā, lai spētu nodarboties ar sev interesējošo nodarbi. Tas pamatā ir  gan aizdevums bankā, gan citās nebanku kredītiestādēs, meklējot izdevīgāko risinājumu. Naudas aizdevums var būt vienkārši aizdevums ar iespēju to atmaksāt ilgākā laika periodā, gan arī kredītlīnija. Ilgtermiņa aizdevuma nosacījumi atšķiras, proti, iespējams pieteikties aizdevumam sākot no 1500EUR līdz 10 000 EUR ar atmaksas termiņu no 3 līdz 5 gadiem. Katram no mums individuāli jāizvērtē savas spējas atdot naudas aizņēmumu savu mērķu sasniegšanai,