Padomi, kas noderēs, gatavojoties ceļojumam par Eiropu ar auto

14. November 2016 Uncategorized 0

compensa apdrošināšanaLai arī vairums cilvēku tuvākos vai tālākos ceļojumos uz citām valstīm dodas ar lidmašīnu vai autobusu, joprojām ir arī tādu ceļotāji, kuri par savu transportlīdzekli izvēlas personīgo auto. Tomēr, pirms dodaties aplūkot skaistākās pilsētas Eiropā, ņemiet vērā šos padomus.

Pārbaudiet savu autovadītāja apliecību!

Autovadītāja apliecība, kas izdota vienā Eiropas Savienības (ES) valstī, ir derīga visā ES teritorijā. Tomēr ņemiet vērā, ka ir valstis, uz kurām dodoties, jāņem līdzi ne tikai derīga vadītāja apliecība, bet arī transportlīdzekļa reģistrāciju apliecinošs dokuments.

Līdzīgi kā Latvijā, arī vairumā citu ES valstu, automašīnu drīkst vadīt no 18 gadu vecuma. Savukārt, ja vēlaties īrēt auto, jāpievērš uzmanība vecuma ierobežojumam, jo var gadīties, ka auto izīrē personām, sākot no 20 gadu vecuma un beidzot ar 65 vai 75 gadiem.

Apdrošini savu auto!

Dodoties uz citu valsti, īpaši svarīgi ir parūpēties par transportlīdzekļa apdrošināšanu. Viena no kompānijām, kura piedāvā izdevīgas KASKO un OCTA polises, ir “Compensa”. Lai atvieglotu savu klientu ikdienu, “Compensa” apdrošināšana ietver sevī populārākos riskus, ar kuriem mēs varam sastapties.

Ceļojot ES, Zaļā karte nav vajadzīga, taču der atcerēties, ka šis dokuments ir starptautiski atzīts apdrošināšanas apliecinājums, kas var palīdzēt ātrāk nokārtot zaudējumu atlīdzības saņemšanu, kad noticis negadījums. Ņemot līdzi Zaļo karti, neaizmirstiet arī apdrošināšanas apliecību.

Tas, kas jums var noderēs, ir standartizēta un visā ES derīga saskaņotā paziņojuma veidlapa, kuru parasti aizpilda negadījumā iesaistītās puses, neatkarīgi no tā, vai avārija ir notikusi Latvijā vai citā ES valstī.

Rūpes par drošību ceļojuma laikā

Arī citās ES valstīs ir obligāti jālieto drošības jostas, tādēļ par to noteikti nevajadzētu aizmirst, ja vien nevēlaties maksāt sodu. Tāpat drošības jostas mēdz izmantot arī tūristu autobusos un mikroautobusos.

Kā zināms, telefona izmantošana, esot pie stūres, nav prātīga darbība, jo tādējādi jūs apdraudat ne tikai sevi, bet arī apkārtējos. Ņemot vērā šos drošības aspektus, telefona lietošana pie stūres tiešā vai netiešā veidā ir aizliegta visās ES valstīs.

Runājot par alkohola lietošanu, vairumā ES valstu maksimālā pieļaujamā alkohola koncentrācija asinīs ir 0,5 promiles, taču šis skaitlis dažās valstīs var būt mazāks. Neatkarīgi no tā, kur jūs dodaties, alkohola lietošanu ar auto vadīšanu nevajadzētu apvienot.

Pirms dodaties uz kādu valsti, noteikti izpētiet tajā darbojošos ceļu satiksmes noteikumus. Ir dažas svarīgas atšķirības, kuras jums noteikti būtu jāņem vērā, piemēram, tas, ka Īrijā, Kiprā, Lielbritānijā un Maltā pārvietošanās notiek pa ceļa kreiso, nevis labo pusi, kā Latvijā.

Vēl viena lieta, par ko painteresējieties – vai valstīs, uz kurām dosities, nav maksas ceļu. Ja tādi ir, ieplānojiet papildus līdzekļus šim mērķim.