Kāpēc OCTA polise ir tik noderīga?

24. October 2016 Uncategorized 0

octaOCTA jeb obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana ir tā lieta, kas pazīstama ikvienam autovadītājam. Kaut vai tādēļ vien, ka tā ir obligāta, jo to nosaka likums. Braucot bez OCTA polises, iespējams tikt ne tikai pie naudas soda, bet arī soda punktiem, kas pabojās jūsu autovadīšanas vēsturi. OCTA polisi mūsdienās var iegādāties pie vairākiem apdrošinātājiem Latvijā. Viena no apdrošināšanas kompānijām, kura arī piedāvā šo polisi, ir “Compensa”. Jau vairāk nekā 15 gadus, šis uzņēmums rūpējas par cilvēku drošību, piedāvājot tiem dažāda veida apdrošināšanu.

Tiem, kuri mūždien kaut kur steidzas, noteikti noderēs opcijas iegādes iespēja internetā. Nav jāiet uz apdrošināšanas kompānijas biroju, jāgaida, jāformē dokumenti. Tā vietā vari apsēsties pie galda ar kafijas krūzi, un internetā apskatīt visu nepieciešamo informāciju, kas saistīta ar apdrošināšanu. Izmantojot OCTA kalkulatoru, varēsi ātri un ērti noskaidrot cenu, kāda tev būs jāmaksā par sava transportlīdzekļa OCTA apdrošināšanu. Ja šī summa tev šķitīs pieņemama, polisi varēsi iegūt savā īpašumā pāris minūšu laikā.

OCTA polise rūpējas par to, lai tās īpašniekam tikt segti zaudējumi, kuri viņa izraisīta negadījuma rezultātā būs radušies trešās personas mantai vai veselībai. Piemēram, ja tu izraisīsi avāriju, kurā tiks sasista citai personai piederoša mašīna, apdrošinātājs kompensēs remonta izdevumus. Savukārt, ja cilvēks būs cietis, apdrošināšana segs ārstēšanās un medikamentu izmaksas, kā arī izdevumus par medicīnisko palīglīdzekļu – kruķu u.c. iegādi. OCTA rūpējas arī par to, lai tiktu sniegta atlīdzība situācijās, kad auto ir tik ļoti sabojāts, ka to vairs nav vērts remontēt. Compensa OCTA sedz arī tos zaudējumus, kas saistīti ar dažādu ēku, ceļu un citu objektu bojājumiem. Ja negadījumā ies bojā cilvēks, Compensa piederīgajiem izmaksās kompensāciju. Tiek piedāvāta arī morālā kompensācija.

Kā zināms, OCTA polises cena pie visiem apdrošinātājiem nav vienāda. Internetā ir pieejamas dažādas mājas lapas, kurās vienuviet tiek salīdzināti vairāki apdrošinātāji, kā arī to polišu cenas. Parasti tās tiek sarindotas, sākot ar lētāko. Ja pavērosit, Compensa polises parasti atrodas saraksta augšgalā. Ikvienai apdrošināšanas kompānijai ir savi kritēriji, pēc kuriem tā nosaka OCTA polišu cenas. Parasti šie kritēriji ir:

  • Transportlīdzekļa vecums, modelis, izlaiduma gads un masa;
  • Vieta, kur reģistrēts transportlīdzeklis;
  • Bonus Malus klase;
  • Apdrošināšanas termiņš.

Uzzini vairāk: 

http://www.compensa.lv/privatpersonam/octa/

Šī ir tikai neliela daļa no kritērijiem, kurus izmanto apdrošinātāji, nosakot OCTA polišu cenas. Daži no tiem nav ietekmējami, vienīgi tad, ja iegādājamies jaunāku auto, taču tādu kritēriju kā Bonus Malus klase spēj ietekmēt ikviens autovadītājs. Noteikums ir vienkāršs – ja brauksi prātīgi, neizraisot avārijas, kā arī regulāri iegādāsies OCTA apdrošināšanu, iekļūsi augstākā Bonus Malus klasē, un OCTA polise tev būs lētāka.

Ja vēlies uzzināt vairāk par OCTA, ienāc – www.compensa.lv!