Lietas ko ņemt vērā par OCTA polisi dodoties ceļojumā.

18. October 2016 Uncategorized 0

octaKatram cilvēkam, kuram ir automašīna, izdevumos pavisam noteikti ir jāierēķina izmaksas par OCTA (Obligātā Civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana) polisi. OCTA polises nepieciešamību katram auto nosaka Latvijas likums. Braucot bez OCTA polises, nelaimes gadījumā, ja tiksiet atzīts par vainīgu visus izdevumus nāksies segt no savas kabatas, kā arī par braukšanu bez OCTA pienākas naudas sods un divi soda punkti. Ir vairākas iespējas kur un par kādu cenu iegādāties OCTA polisi, arī termiņi ir dažādi. Tā var būt gan sākot no mēneša un līdz pat 12 mēnešu gara. Pērkot apdrošināšanas polisi uz ilgāku laiku, ir iespējams arī ietaupīt.

Ko OCTAs polise nodrošina Latvijā, ja neesat vainojams negadījumā?

 • Evakuāciju no nelaimes gadījuma vietas
 • Tā kompensē zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs, izraisītajā ceļu satiksmes negadījumā, ir nodarījis trešās personas mantai vai veselībai
 • Pasargā gan pašu transportlīdzekļa vadītāju no problēmām un liekiem, neparedzētiem izdevumiem
 • Rūpēsies par to, lai tiktu segti zaudējumi cietušajiem
 • Pasargā apkārtējos un citus ceļu satiksmes dalībniekus

Bet kas tieši būtu jāņem vērā par OCTA polisi braucot ceļojumā ar auto?

Pirms došanās ceļojumā pavisam noteikti ir jāpārbauda OCTA polise. Jāpārliecinās par tās derīguma termiņu un ko tieši tā sedz. Ir daudz un dažādu piedāvājumu OCTAs polišu iegādei un, lai noskaidrotu sev izdevīgāko ir vērtīgi izmantot OCTA kalkulatorus, kurus var atrast gandrīz visās mājaslapās, kuras piedāvā apdrošināšanas polises.

Kā arī vērtīgi ir izpētīt galamērķa likumus un rīcības plānu, ja gadījumā negadījums ir noticis. Ļoti bieži transportlīdzekļu negadījumā juceklī cilvēki ir apjukuši un aizmirst saglabāt otras iesaistītās personas datus, papildus tam vēl ir jāatceras pierakstīt sekojošās lietas:

 • negadījuma datums un vieta,
 • ziņas par cietušo traumām, materiālajiem zaudējumiem un lieciniekiem (pierakstiet viņu kontaktinformāciju),
 • otra negadījumā iesaistītā vadītāja kontaktinformācija (vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs),
 • otra vadītāja apdrošinātāja kontaktinformācija (arī polises numurs),
 • ziņas par otru negadījumā iesaistīto automašīnu (reģistrācijas numurs, reģistrācijas valsts, ražotājs un modelis; tā pati informācija par piekabēm),
 • to policijas iestāžu kontaktinformācija, kurām tika paziņots negadījums,
 • negadījuma apstākļi.
 • Ja ir iespējams, nofotografēt avāriju un tās radītās sekas

Šos datus nepierakstot, samazinās iespējas iegūt atlīdzību par avārijā radītajiem zaudējumiem, ja esat bez vainas.Zaļās kartes līgums ir OCTAs paveids, kas nodrošina OCTAs darbību valstīs, kuras ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalstis. Pirms došanās ceļojumā, pavisam noteikti, ir jānoskaidro OCTAs standart līgums un vai tas būs spēkā jūsu galamērķi vai arī jums ir nepieciešams iegādāties Zaļo karti.

Pārsvarā Eiropas Savienības valstīs darbojas iekšējās kārtības noteikumu III sadaļa un,  dodoties uz šīm valstīm, nav nepieciešama Zaļā Karte.

Taču par savu galamērķi izvēloties Krieviju, Ukrainu, Baltkrieviju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Izraēlu, Irānu, Maroku, Moldovu, Maķedoniju, Melnkalni, Tunisiju un Turciju ir nepieciešama Zaļā karte. Šīs kartes iegādi varat noformēt jau pie sava esošā polises apgādnieka vai arī, izmantojot OCTA polises kalkulatoru, variet atrast sev citu, iespējams izdevīgāku, piedāvājumu.

Rūpīgi izvērtējot un izpētot visas jūsu OCTA polises līguma punktus, variet izvērtēt vai šī polise ir atbilstoša gan jūsu vēlmēm, gan vajadzībām. Kā jau minēts iepriekš, lielisks palīgs izvēloties OCTA polisi ir OCTAS kalkulators, kurā ievadot visus kritērijus, tiek piedāvāti izdevīgākie varianti tieši jūsu nepieciešamajam gadījumam.