Siltumnīcas būvēšana pašu spēkiem – Noderīgi padomi

08. May 2016 Uncategorized 0

siltumnīcaSiltumnīca mums paver lielisku iespēju izaudzēt pašiem savus gardumus, ko baudīt pašiem, kā arī cienāt citus. Iespējams, Tu jau esi redzējis, ka citi cilvēki spēj pašu spēkiem uzcelt siltumnīcu, un arī Tev ir bijusi vēlme tādu izveidot. Šajā rakstā pastāstīsim, kā var paša spēkiem uzbūvēt savu siltumnīcu, kurā varēsi audzēt tomātus, salātlapas, gurķus un citus gardumus, kurus varēsi celt galdā.

Pats galvenais, uzsākot celt jebkuru celtni, protams, ir pamati. Tā ir svarīgākā lieta jebkurā konstrukcijā. Lai uzbūvētu labu pamatu, attiecīgi ir nepieciešami ļoti labi materiāli, ka ļaus izveidot stiprus un kvalitatīvus pamatus, lai varētu uzsākt siltumnīcas izveidi. Pamata izveidei parasti iesaka ņemt betona blokus vai arī lietu betonu. Protams, pirms bloku likšanas ir nepieciešams izveidot smilšu vai arī grants slāni. Tālāk jau var veidot siltumnīcas karkasu. Tā izveidei var izmantot gan metāla, gan arī koka līstes, un pat izmantot elastīgās caurules.

Lai izveidotu kvalitatīvas sienas, vislabāk ir izvēlēties polikarbonātu. Tam ir vairākas lieliskas priekšrocība. Polikarbonāts nodrošina izcilu siltuma izolāciju. Tas nozīmē, ka, piemēram, vakaros, Tev nebūs jāsatraucas, ka Tavi iestādītie un iesētie labumi varētu tikt sabojāti dēļ salnas. Polikarbonāts rūpēsies par to, lai vakaros siltumnīcā temperatūra būtu augstāka, tādā veidā pasargātu augus. Polikarbonāta labā īpašība, protams, ir arī tāda, ka tas ir ļoti izturīgs un tam ir ļoti ilgs kalpošanas mūžs. Protams, ikvienā siltumnīcā ieplūst ļoti daudz gaismas, tāpēc polikarbonāts ir veidots, tā, lai tas absorbētu gaismu un neļautu nodarīt pāri augiem.

Protams, ja nevēlies sienas veidot no polikarbonāta, var izmantot arī plēvi. Ja esi izvēlējies par labu plēvei, tad noteikti jāņem vērā gan plēves veids, gan arī tās krāsa. Profesionāļi iesaka izvēlēties armētās plēves.

Ļoti svarīgi ir arī izvēlēties laiku, kad uzstādīt plēvi. Speciālisti iesaka stiprināt plēvi saulainā un siltā laikā, kad nav vēja. Protams, plēves uzklāšana ir ļoti atbildīgs process, jo ir rūpīgi jāsargās, lai plēve uzklāšanas laikā netiktu bojāta ar dažādiem asiem priekšmetiem, darba rīkiem vai citām lietām.

Ievērojot šos kritērijus, ir iespējams paša spēkiem uzbūvēt savu siltumnīcu, kur varēsi audzēt gardus augļus un dārzeņus. Ja tā padomā, tad siltumnīcas uzstādīšana nav nemaz tik sarežģīts process. Ir nepieciešams tikai mazliet pacietības, kā arī kvalitatīvi materiāli. Ja tas viss ir pieejams, tad ir iespējams izveidot lielisku siltumnīcu, kurā audzēt dažādus gardumus. Veikalos ir iespējams iegādāties dažādas jau gatavas siltumnīcas, tomēr, ja sirds kāro pašam izveidot savu siltumnīcu, tad noteikti iesakām pamēģināt, jo tās izveide nav nemaz tik sarežģīta. Kā jau minējām, ja izvēlies veidot siltumnīcu no plēves, tad rūpīgi skaties, lai tās uzstādīšana nenotiktu vējainā laikā. Šādi laikapstākļi attiecīgi liks plēvei plīvot un tā nebūs nostiepta, kas attiecīgi arī samazinās tās kalpošanas ilgumu. Savukārt, ja tā tiks nostiprināta sausā un saulainā laikā, tad varēsi būt drošs, ka siltumnīca kalpos ilgi un kvalitatīvi.

Noteikti padomā arī par to, cik liela siltumnīca Tev ir nepieciešama. Pirms tās izbūves noteikti nepieciešams uzzīmēt aptuveno plānu, lai Tu zinātu, kādus materiālus nepieciešams iegādāties, kā arī, kādu plēve garumu vislabāk izvēlēties. Ja neesi pārliecināts par savu izvēli, tad jebkurā laikā vari pakonsultēties ar pārdevējiem, kuri noteikti Tev spēs ieteikt labāko risinājumu! Uzdrošinies un izveido pats savu paradīzes stūrīti!