Boileri ar elektrības padevi

05. April 2016 Uncategorized 0

boilerisIr pieejams gana plašs ūdens sildītāju klāsts, kas ļauj uzsildīt ūdeni noteiktā laikā līdz noteiktai temperatūrai. Šādi boileri ir ļoti piemēroti, piemēram, vasarnīcām, kur ūdens nav nepieciešams visu cauru gadu, bet tikai noteiktos laikos. Tieši ūdens sildītājs var būt risinājums tādām situācijām. Tos, protams, var izmantot ne tikai vasarnīcās, bet arī mājās un dzīvokļos, kā arī birojos. Tie ir lieliski palīgi ikvienā mājoklī.

Pastāv trīs dažādi boileru veidi. Ir gan vertikālais, gan horizontālais, gan arī kombinētie boileri. Vertikālais un horizontālais boileris savā starpā atšķiras tikai ar novietojumu. Attiecīgi, horizontālie boileri ir novietoti horizontālā stāvoklī, savukārt vertikālie boileri ir novietoti vertikālā stāvoklī. Savukārt kombinētie boileri var tikt pieslēgti arī pie apkures sistēmas, tādā veidā, tā ir iespēja ietaupīt naudu.

Boileri var izvēlēties pēc vairākiem kritērijiem. Viens no šādiem kritērijiem noteikti ir tā tilpums. Mūsdienās ir pieejami gan mazi boileri, gan arī ļoti lielas ietilpības boileri. Mazākais pieejamais ūdens sildītājs ir ar ietilpību 5 litri, savukārt lielākā ietilpība ir līdz pat 300 litriem. Protams, katram individuāli nepieciešams izvērtēt, cik lielas ietilpības boileri iegādāties. Piemēram, iegādājoties lielu boileri, bet neizmantojot visu ūdeni, tas būs tikai lieks elektrības patēriņš, tāpēc ļoti rūpīgi jāizvēlas, kuras ietilpības boileris varētu būt vispiemērotākais tieši Tavam mājoklim. Piemēram, 30 litrīgie boileri ir vairāk domāti trauku mazgāšanai, kamēr 300 litrīgie ūdens sildītāji būs piemēroti lielām ģimenēm, kuras vēlas mazgāties, mazgāt traukus un citādi izlietot ūdeni.

Protams, no tilpuma ir atkarīgs arī tā uzsildīšanas ātrums. Tāpēc vēlreiz nepieciešams saprast, cik lielu boileri iegādāties. Pat gadījumā, ja jūsu ģimene ar šī boilera palīdzību vēlas mazgāties, iespējams, katrs no jums iet mazgāties pavisam citā laikā, tāpēc nav nepieciešams lielas ietilpības boileris. Mazākas ietilpības boileris uzsils ātrāk, kā arī tas paspēs uzsilt vēlreiz, līdz brīdim, kad nāks mazgāties otrs cilvēks.

Izvēloties, kura veida boileri iegādāties, varam sniegt dažus padomus. Piemēram, vertikālos boilerus ir vieglāk skalot. Savukārt, kombinētie ir ļoti labi tādā ziņā, ka tos iespējams pieslēgt gan pie apkures, gan arī pie elektrības. Piemēram, vasarā, kad centrālā apkure ir izslēgta, ūdeni var sildīt ar elektrības palīdzību. Kā jau minējām, noteikti jāņem vērā arī boilera ietilpība, izvēloties patiešām sev piemērotāko boilera veidu, kas palīdzēs ieekonomēt. Arvien vairāk cilvēku izvēlas iegādāties elektriskos ūdens sildītājus, jo tie ir ļoti parocīgi. Ūdens temperatūru ir iespējams ļoti viegli regulēt, tādā veidā pielāgojot to savām vajadzībām. Ikvienam modelim ir sava temperatūra, bet pārsvarā tā ir no +75 līdz +95 grādiem. Tomēr eksperti neiesaka pārsniegt +60 grādu temperatūru, jo augstāka temperatūra veicinās sildelementu apkaļķošanos, tādā veidā radot nogulsnes. Jāuzsver arī tas, ja pēc ūdens uzsildīšanas viss ūdens netiks izsmantots, ik pa brīdim boileris automātiski ieslēgsies, tādā veidā saglabājot izvēlēto siltuma režīmu. Iekšā esošais termostats automātiski pats kontrolē ūdens temperatūru.

Izvēloties boileri, noteikti ņem vērā, vai Tev ir gana daudz brīvas vietas, kur to novietot, tāpēc arī tiek piedāvāti vertikālie un horizontālie ūdens sildītāji. Attiecīgi vertikālais ūdens sildītājs neaizņems tik daudz vietas, kā to aizņems horizontālais ūdens sildītājs. Ņemot vērā visus nosauktos kritērijus, ir iespējams iegādāties patiešām kvalitatīvu un parocīgu boileri, kas kalpos ilgi un kvalitatīvi ikvienā ģimenē!